SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Andrzej Fonfara nie żyje. Polski hokej na lodzie pogrążony w smutku

Andrzej Fonfara nie żyje. Polski hokej na lodzie pogrążony w smutku

19.07.2017, godz. 07:05
czerwony znicz cmentarz święto zmarłych dzień wszystkich świętych światło
foto: SHUTTERSTOCK

Smutna wiadomosć dotarła do nas z Katowic. W wieku 78 lat w stolicy województwa śląskiego zmarł Andrzej Fonfara. To były hokeista naszej reprezentacji, który biało-czerwonych barw bronił na najważniejszych turniejach. Wystąpił między innymi w siedmiu edycjach mistrzostw świata oraz igrzyskach olimpijskich w Innsbrucku w 1964 roku.

Andrzej Fonfara całe swoje sportowe życie spędził na Śląsku. Grał w hokejowych sekcjach GKS-u Katowice oraz GKS-u Jastrzębie. Szczególnie dobry okres zanotował w pierwszym z tych zespołów. Z katowiczanami wygrał pięć razy mistrzostwa Polski. Do tego dorzucił dwa srebra oraz krajowy Puchar. Później wziął się za trenerkę i szkolił następców w GieKSie. W reprezentacji Polski wystąpił 102 razy i strzelił 54 gole.

Tragiczna śmierć zawodnika MMA. Zmarł po brutalnej walce

We wtorek wieczorem z Katowic dotarła smutna informacja o tym, że 78-letni Fonfara zmarł. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 22 lipca w ukochanym przez wspaniałego hokeistę mieście. Początek uroczystości żałobnych w kościele Apostołów Św. Piotra i Pawła przy ulicy Mikołowskiej o godzinie 9:00.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: