SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Apoloniusz Tajner przed PŚ w Zakopanem: Polskich skoczków stać na więcej!

Apoloniusz Tajner przed PŚ w Zakopanem: Polskich skoczków stać na więcej!

22.01.2017, godz. 11:14
Apoloniusz Tajner
Apoloniusz Tajner foto: EAST NEWS

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner ocenił okiem eksperta sobotni konkurs drużynowy w Zakopanem. Jego zdaniem biało-czerwoni osiągnęli sukces, kończąc zawody na drugim miejscu. Jednocześnie podkreślił, że w skokach Polaków wciąż są elementy do poprawy i liczy, że Kamil Stoch w niedzielę będzie świętował kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata w skokach narciarskich.

- Niedosytu nie ma. Drugie miejsce to jest doskonałe miejsce, nie ma o czym mówić - powiedział Apoloniusz Tajner dla portalu interia.pl. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego uważa, że skoki Polaków, którzy uplasowali się tuż za Niemcami w zawodach drużynowych w Zakopanem, były zadowalające. Jednocześnie zaznaczył, że wciąż trzeba pracować, ponieważ są elementy do poprawy. - Świetnie skakał Żyła, świetnie Kot, Kubacki na swoim poziomie. W pierwszej próbie Stoch miał ruch tylny powietrza, nie było wiatru, ale przede wszystkim bardzo spóźnił i to był powód, że skok był krótszy i jeszcze taki "wykręcany" - powiedziała najważniejsza osoba w PZN-ie.

W niedzielę polscy kibice skoków narciarskich liczą na kolejny triumf Kamila Stocha. Tajner wcale tych nadziei nie studzi. Wręcz przeciwnie - podsycił tylko apetyty fanów skoków znad Wisły. - Jest apetyt na jutro. Jeśli Kamil odda dwa takie skoki jak drugi dzisiejszy, gdy płynnie, czyściutko trafił, bez żadnego szarpania, to nie ma rywala dla niego na ten moment - powiedział Apoloniusz Tajner.

Niedzielny konkurs PŚ w Zakopanem zaplanowano na godzinę 16:00. Kibice liczą, że w stolicy polskich Tatr zobaczymy rodzime podium, a najgroźniejszym konkurentem Stocha do zwycięstwa będzie... Piotr Żyła. Sport.se.pl zaprasza na relację NA ŻYWO w INTERNECIE ze skoków narciarskich w Zakopanem.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: