Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 0:1. W nowym roku mistrzowie wciąż bezkonkurencyjni WIDEO

2012-02-11 21:30

W sobotnim hicie Bundesligi Borussia Dortmund wygrała z Bayerem Leverkusen 1:0. Decydującą dla losów spotkania bramkę strzelił Japończyk Shinji Kagawa. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło mistrzom Niemiec utrzymać pozycję lidera w ligowej tabeli.

Mecz Borussi z Bayerem nie należał do najpiękniejszych futbolowych widowisk. W pierwszej połowie nie wiele się działo, a jedyna godna uwagi akcja miała miejsce w doliczonym czasie gry. To właśnie wtedy po indywidualnym rajdzie bramkę strzelił Shinji Kagawa.

Przeczytaj koniecznie: Ile płaci Borussia Dortmund? Zarobki w drużynie mistrza Niemiec. Ile zarabia Robert Lewandowski

W drugiej odsłonie meczu tempo nieco wzrosło, ale brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. W 77. minucie boisko opuścił Robert Lewandowski, a w jego miejsce pojawił się Lucas Barrios. Całego spotkania nie rozegrał również Jakub Błaszczykowski (zmieniony w 86. minucie). Z Polaków na placu gry do ostatniego gwizdka wytrwał jedynie Łukasz Piszczek.