SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Ciężki stan polskiej narciarki. Jest w śpiączce po groźnym wypadku

Ciężki stan polskiej narciarki. Jest w śpiączce po groźnym wypadku

17.03.2017, godz. 11:05
Karolina Riemen-Żerebecka
Karolina Riemen-Żerebecka foto: Facebook

Karolina Riemen-Żerebecka miała być jedyną reprezentantką Polski na mistrzostwach świata w narciarstwie dowolnym, ale jej stan po wypadku jest dużo poważniejszy niż zakładano. Jest w śpiączce farmakologicznej.

W czwartek informowaliśmy o Karolinie Riemen-Żerebeckiej. Miała nas reprezentować w hiszpańskiej Sierra Nevadzie na mistrzostwach świata w skicrossie, ale na jednym z treningów uległa poważnemu wypadkowi. Z trasy do szpitala w Grenadzie zabrał ją helikopter. Rzecznik prasowy polskiej narciarki, Jacek Będkowski, nie chciał na gorąco komentować stanu zdrowia Riemen-Żerebeckiej.

Rano pojawił się oficjalny komunikat, mówiący o tym, że zawodniczka doznała urazu głowy. Dokładniejsze informacje mają zostać przedstawione po godz. 14:00. Wiemy natomiast, że sprawa jest poważna. Jak poinformował dziennikarz TVP Sport - Sebastian Szczęsny, narciarka jest w śpiączce farmakologicznej. Jej stan jest ciężki, ale stabilny. Mamy nadzieję, że Polka wróci jeszcze silniejsza po tym wypadku i w przyszłości zdobędzie medal na mistrzostwach świata.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: