SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Dopiero maj, a Kamil Stoch już w formie. I czeka na... "buczenie trąb" [ZDJĘCIE]

Dopiero maj, a Kamil Stoch już w formie. I czeka na... "buczenie trąb" [ZDJĘCIE]

18.05.2017, godz. 20:23
Kamil Stoch
foto: Facebook

Wydawałoby się, że skoro skoki narciarskie rozgrywane są zimą, to latem zawodnicy mają wolne. Ale nic bardziej mylnego! Kamil Stoch oraz jego koledzy z reprezentacji Polski ciężko trenują i przygotowują się do Letniego Grand Prix i mimo tego, że jest dopiero maj, to orzeł z Zębu już jest w formie! A na dodatek przyznał, że nie może doczekać się zawodów i... buczenia trąb.

Po zakończeniu sezonu 2016/2017 polscy skoczkowie nie mieli zbyt dużo wolnego czasu. Niedługo później rozpoczęli przygotowania, na które składało się m.in. zgrupowanie na Wyspach Kanaryjskich, gdzie Kamil Stoch i spółka w pocie czoła trenowali nad siłą i wytrzymałością. Ale mieli też trochę czasu dla siebie, który spędzali ze swoimi partnerkami.

Po powrocie z południa Europy przyszedł czas na kolejny etap przygotowań, tym razem obóz w Szczyrku. Tam zawodnicy oddali pierwsze po przerwie skoki na igelicie i byli z tego faktu bardzo zadowoleni. Wszystkie te treningi mają na celu jak najlepsze przygotowanie nie tylko do zawodów Letniego Grand Prix, ale też sezonu 2017/2018, w trakcie którego odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie w PjongCzang.

Powrót do skakania wyraźnie ucieszył Kamila Stocha, który powoli łapie formę. Przyznał też, że nie może się doczekać konkursów, dopingu kibiców oraz... buczenia trąb. Do sieci wrzucił piękne zdjęcie z kompleksu skoczni w Szczyrku, na którym ćwiczyli ostatnio biało-czerwoni. Fotografią z tej malowniczej okolicy pochwalił się też Adam Małysz, który cały czas jest blisko naszej reprezentacji, nawet w przerwie między sezonami.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: