SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Dramat francuskiego skoczka narciarskiego. Ma raka kości

Dramat francuskiego skoczka narciarskiego. Ma raka kości

13.04.2017, godz. 15:44
Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck
foto: EAST NEWS

Ronan Lamy Chappuis nigdy nie był czołową postacią reprezentacji Francji w skokach narciarskich, ale w ostatnich sezonach dość często brał udział w zawodach Pucharu Świata. Teraz jednak musi przerwać treningi. Okazało się bowiem, że 23-letni skoczek ma raka kości i konieczna jest operacja oraz specjalistyczne leczenie.

Jeszcze rok czy dwa lata temu Ronan Lamy Chappuis regularnie walczył o punkty Pucharu Świata z Piotrem Żyłą, Kamilem Stochem czy Maciejem Kotem. Ostatni sezon nie był jednak dla niego najlepszy, a teraz zawodnika czeka bardzo ciężka walka i to nie na skoczni.

Francuz już jakiś czas temu zaczął odczuwać bół w dolnej części kręgosłupa. Między innymi właśnie to przyczyniło się do jego słabej dyspozycji w kampanii 2016/2017, w której zaledwie cztery razy przebrnął kwalifikacje, ale nie zdobył ani jednego punktu PŚ. Jak sam twierdzi ostatnio czuł się lepiej i wracał do formy, ale podczas badań lekarze zdiagnozowali u niego raka kości.

O wszystkim poinformował za pośrednictwem Facebooka. Przyznał, że choroba wymaga szybkiego leczenia i czeka go operacja. - Witam wszystkich. Moje treningi szły dobrze i byłem gotowy do konkurowania w sezonie. Niestety pod koniec grudnia poczułem silny ból w plecach i postanowiłem skontaktować się z lekarzem. Przeprowadziłem badania w Grenoble, następnie w Lyonie. Na początku wiedziałem, że to torbiel. Przeprowadzono analizę wycinka. Ostateczna diagnoza to rak kości, który wymaga szybkiego działania. Muszę przejść przeszczep kości. Chirurg jest pewny swoich działań i chce przeprowadzić operację na początku maja. Niedługo więcej informacji - napisał.

Najlepszy w wykonaniu Francuza był sezon 2013/2014, w którym łącznie zdobył 44 punkty Pucharu Świata. Jego najwyższe miejsce w indywidualnym konkursie to jedenasta lokata w Sapporo w styczniu 2014 roku.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: