SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Fiński Lidl kpi z Therese Johaug. Do łososia norweskiego dostaniesz... krem do ust!

Fiński Lidl kpi z Therese Johaug. Do łososia norweskiego dostaniesz... krem do ust!

21.10.2016, godz. 13:51
Therese Johaug
Therese Johaug podczas konferencji prasowej foto:

Therese Johaug niedawno zrozpaczona usprawiedliwiała się, że nieświadomie zażyła niedozwolone substancje, które sprawiły, że jej test antydopingowy dał wynik pozytywny. Co jest pechem jednych, stanowi szczęście drugich. Sieć hipermarketów Lidl postanowiła w Finlandii rozpocząć akcję promocyjną opartą na ostatnich wydarzeniach ze świata biegów narciarskich. Do łososia norweskiego dodają gratis... krem do ust!

Therese Johaug wpadła na stosowaniu zakazanego środka - klostebolu. Znajdował się on w maści na oparzenia Trofodermin, którą biegaczka stosowała, smarując usta. Najdziwniejsze w całej sprawie jest to, że na opakowaniu leku zawarta jest informacja, że nie jest on przeznaczony dla sportowców. Sytuację postanowiła wykorzystać sieć Lidl. Hipermarkety w całej Finlandii rozpoczęły akcję promocyjną "Kup norweskiego łososia, dostaniesz pomadkę".

Norwegowie szybko chcieli wyjaśnić sytuację, która sprawiła, że wielu obywateli tego kraju poczuło się dotkniętych. W rozmowie z dziennikiem "Dagbladet" głos zabrał dyrektor handlowy Lidla Seppo Niemelae. - Staraliśmy się być jak najbardziej aktualni, nawiązując do wydarzeń interesujących naszych klientów. To jednodniowa oferta i dotyczy tylko czwartku - wyjaśnił.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: