SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Gabriela Koukalova w tarapatach. Znalazła się na celowniku wściekłych Rosjan!

Gabriela Koukalova w tarapatach. Znalazła się na celowniku wściekłych Rosjan!

26.01.2017, godz. 18:17
Gabriel Koukalova, biathlon
foto: Twitter

Niedawno pisaliśmy o problemach Gabrieli Koukalovej ze zdrowiem. Czeska biathlonistka podczas zawodów... zbiła sobie pupę. Teraz sportsmenka znowu jest w tarapatach, a sytuacja wydaje się być poważniejsza. Naraziła się bowiem rosyjskim internautom, z których nienawiść aż kipi!

Poprzedni sezon był dla Gabrieli Koukalovej bardzo udany. Czeszka triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W bieżącej kampanii sportsmenka zza naszej południowej granicy spisuje się wcale nie gorzej. Obecnie plasuje się na drugiej lokacie w "generalce", a do prowadzącej Laury Dahlmeier z Niemiec traci tylko siedemnaście punktów. Ostatnio jednak głośniej jest o jej wypowiedzi, dotyczącej rosyjskich zawodników, niż o sportowych osiągnięciach.

Koukalova mocno poparła swojego rodaka Michala Szlesingra. Według niego wszyscy Rosjanie zamieszani w aferę dopingową powinni zostać ukarani jak najsurowiej, a tamtejszy związek wykluczony ze struktur. Poparcie tych słów przez biathlonistkę spotkało się z bardzo nieprzychylną reakcją ze strony kibiców ze wschodu Europy. Internauci z Rosji przypuścili sztorm na instagramowe konto Koukalovej. "Kłamliwa dziw***", "Suka na usługach Ameryki pokazała głupotę!", "Spaliliśmy twój autograf" - to tylko najlżejsze z wpisów.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: