SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe GKS Tychy światowym pionierem! Maluch klubowym samochodem [WIDEO]

GKS Tychy światowym pionierem! Maluch klubowym samochodem [WIDEO]

24.03.2017, godz. 19:39
Maluch GKS Tychy
foto: YouTube

W czasach gdy największe kluby sportowe na świecie prześcigają się w kupowaniu najbardziej nowoczesnych autokarów dla swoich zawodników, GKS Tychy poszedł w zupełnie innym kierunku. Działacze postanowili rozbudzić wśród związanych z zespołem uczucia patriotyczne i na ostatnim spotkaniu sekcji hokejowej zaprezentowano... kultowego Malucha!

Trzeba przyznać, że władze GKS Tychy wykazały się świetnym pomysłem. Podczas meczu finałowego Polskiej Ligi Hokeja z Cracovią zaprezentowano nowy samochód klubowy. Nie postawiono jednak na wspaniały i błyszczący autokar lub luksusowe auto dla piłkarzy, ale... Malucha! Jeden z najbardziej popularnych pojazdów w swoim czasie w Polsce został specjalnie przystosowany. Pomalowano go w klubowe barwy, a na dachu znalazły się megafony.

Fiat 126 sprawił, że GKS stał się światowym pionierem. Ciężko przypuszczać, by jakikolwiek inny klub sportowy na świecie dysponował na swój użytek podobnym środkiem transportu. Auto, którego rejestracja to "S1 GKS71", najprawdopodobniej posłuży w celach promocyjnych. Kibice przyjęli je bardzo ciepło i oklaskiwali gorąco na Stadionie Zimowym podczas hokejowego spotkania.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: