SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Inauguracja PŚ w Wiśle. Kibice skoków zapłacą znacznie więcej za bilety!

Inauguracja PŚ w Wiśle. Kibice skoków zapłacą znacznie więcej za bilety!

28.06.2017, godz. 15:38
Kamil Stoch
Kamil Stoch foto: AP

Inauguracja Pucharu Świata 2017/2018 w skokach narciarskich odbędzie się w Wiśle. Zawody na skoczni Adama Małysza zostaną rozegrane w weekend 17-19 listopada. Kibice, którzy będą chcieli wspierać biało-czerwonych zawodników na miejscu, pod samą skocznią, niestety muszą się przygotować na spory wydatek. Organizatorzy imprezy podnieśli ceny biletów! Dlaczego?

O podwyżkach cen biletów na zawody Pucharu Świata w Wiśle poinformował portal "WP SportoweFakty". Jeśli czteroosobowa rodzina zdecyduje się kupić wejściówki, będzie musiała wydać blisko 500 złotych! Kibice skoków mogą oczywiście zdecydować się na mniejszy wydatek, ale oszczędność pozwoli obejrzeć tylko treningi i kwalifikacje (bilety po 40 złotych). Na główne zawody trzeba będzie już głębiej sięgnąć do portfela.

Jeśli chodzi o konkurs drużynowy w Wiśle, to organizatorzy życzą sobie po 120 i 180 złotych za bilet. Ceny wejściówek na zawody indywidualne też zaczynają się od 120 złotych, ale kończą na 200 zł. Przewidziano także możliwość zakupu karnetów (na konkursy drużynowe i indywidualne), dzięki którym fanom skoków zostanie nieco więcej gotówki w portfelu. Ich ceny to 200 i 350 złotych.

W porównaniu do poprzednich lat organizatorzy inauguracji Pucharu Świata 2017/2018 w Wiśle znacznie podbili ceny. W ciągu minionych sezonów wejściówki można było już dostać od 40 złotych. Andrzej Wąsowicz, wiceprezes PZN i organizator zawodów tłumaczył dla "WP SportoweFakty", że podwyżki cen biletów wiążą się z wyższymi kosztami organizacji imprezy. W listopadzie prawdopodobnie nie będzie śniegu, więc trzeba będzie wyprodukować sztuczny.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: