SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Janne Ahonen przyznał, że miał problem z alkoholem. "Tak balowałem, że miałem dość"

Janne Ahonen przyznał, że miał problem z alkoholem. "Tak balowałem, że miałem dość"

02.11.2016, godz. 15:42
Janne Ahonen
foto: EAST NEWS

Przez lata Janne Ahonen był idolem dla kibiców skoków narciarskich. Zawodnik z Finlandii potrafił bardzo długo utrzymywać wysoką formę, dzięki czemu nie opuszczał czołówki stawki. Jak sam przyznał w wywiadzie w świetnych skokach pomagał mu bardzo... alkohol. Choć od czasu odstawienia używek nie odniósł większych sukcesów, to nie żałuje swojej decyzji.

Janne Ahonen szczerego wywiadu udzielił portalowi Iltalehti.fi. W rozmowie z dziennikarzami skoczek przyznał, że w momentach swoich największych triumfów mocno nadużywał alkoholu. - Trzy lata temu po zawodach letniego Grand Prix w Einsiedeln postanowiłem to odstawić. Poszliśmy na imprezę z Kaarelem Nurmsalu i kiedy obudziłem się na drugi dzień, to byłem w takim stanie, że powiedziałem sobie, że już nigdy nie tknę alkoholu. Choć od wtedy nie osiągnąłem większych sukcesów, to była dobra decyzja. Wiele się zmieniło, ale nie mogę powiedzieć, że w pełni wydoroślałem - przyznała ikona fińskich skoków narciarskich.

Ahonen mówił już o skończeniu kariery sportowej, ale okazało się, że nie może żyć bez sportu. Obecnie w pocie czoła przygotowuje się do kolejnego sezonu. Niedawno 39-latek wygrał mistrzostwa swojego kraju i wydaje się, że może być mocnym punktem swojej reprezentacji na mistrzostwach świata w rodzinnym Lahti. W swoim bogatym dorobku Fin ma na koncie między innymi dwie kryształowe kule za zwycięstwa w Pucharze Świata oraz pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: