SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Jest nowy REKORD świata w długości skoku! Niesamowite loty w Vikersund [WIDEO]

Jest nowy REKORD świata w długości skoku! Niesamowite loty w Vikersund [WIDEO]

18.03.2017, godz. 18:31
Stefan Kraft, skoki narciarskie
foto: EAST NEWS

Nieprawdopodobne emocje w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund! Najpierw rekord Polski pobił Piotr Żyła, niedługo później rekord świata w długości lotu ustanowił Norweg Robert Johansson, który osiągnął 252 metry, ale na koniec pierwszej serii skokiem na 253,5 metra przebił go Austriak Stefan Kraft!

Pierwsza seria konkursu drużynowego w Vikersund obfitowała w genialne, dalekie loty. Najpierw Piotr Żyła skoczył 245,5 metra, czym pobił ustanowiony w treningu rekord Polski, ale nieprawdopodobnej rzeczy dokonali startujący jakiś czas później Robert Johansson i Stefan Kraft.

Norweg jako pierwszy pobił nieoficjalny rekord świata w długości lotu! Skoczył aż 252 metry i poprawił o pół metra osiągnięcie swojego rodaka Andersa Fannemela, który wcześniejszy rekord ustanowił na tej samej skoczni dwa lata temu. Ale nie cieszył się ty długo! W końcówce pierwszej serii zawodów jeszcze dalej pofrunął Austriak Stefan Kraft - 253,5 metra! Kwestią dyskusyjną pozostaje jednak, czy przypadkiem nie podparł swojego lotu. W tym przypadku rekord nie byłby uznany.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: