SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty sporty zimowe Jesteśmy czyste! BIEGACZKI Z NORWEGII POZUJĄ NAGO. Justyna Kowalczyk nie ma się czego bać?

Jesteśmy czyste! BIEGACZKI Z NORWEGII POZUJĄ NAGO. Justyna Kowalczyk nie ma się czego bać?

20.11.2012, godz. 11:53
Rywalki Kowalczyk są czyste?
foto:

W najbliższy weekend startuje nowy sezon biegów narciarskich, dyscypliny, w której przypadki przyłapania na stosowaniu niedozwolonych środków są częste. Jednak czołowe norweskie biegaczki Vibeke Skofterud (32 l.) i Kristin Stoermer Steira (31 l.) postanowiły w oryginalny sposób pokazać, że są "czyste".

Rywalki Justyny Kowalczyk (29 l.) opublikowały w Internecie zdjęcie, na którym są nagie od pasa w górę i tylko dłońmi zakrywają piersi. To protest przeciwko głosom, że norweskie narciarki się koksują.

ZOBACZ: Marit Bjoergen JAK HARDKOROWY KOKSU - ZDJĘCIE

Na zdjęciu zabrakło jednak najlepszej biegaczki z Norwegii Marit Bjoergen (32 l.), która najbardziej podejrzewana jest o doping. Bjoergen tłumaczyła, że musi brać środki znajdujące się na liście dopingowej, ponieważ choruje na astmę. Zadziwiające jest, że grono astmatyczek bardzo szybko się powiększa. Co bardzo dziwi naszą Justynę Kowalczyk. - Cała norweska sztafeta to astmatyczki. Jeżeli jedna ułomność jest wspomagana, to dlaczego nie robimy tak z innymi? Mam bardzo niski poziom hemoglobiny. Dlaczego nie mogę stosować EPO, podnosząc jej poziom do dozwolonych przepisami granic? - pytała Kowalczyk.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: