SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Justyna Kowalczyk: Koncertowo zepsułam ten bieg

Justyna Kowalczyk: Koncertowo zepsułam ten bieg

26.11.2016, godz. 15:08
Kowalczyk spali 1800 kalorii żeby zdobyć medal
Justyna Kowalczyk foto: CYFRASPORT

Justyna Kowalczyk w formie czy jednak wciąż daleko od niej? Po sobotnim sprincie w Kuusamo nic nie jest pewne. Polka dobrze spisała się w kwalifikacjach, ale w ćwierćfinale nieoczekiwanie zajęła dopiero czwartą pozycję i o ledwie sekundę przegrała walkę o półfinał. - Koncertowo zepsułam ten bieg - stwierdziła nasza biegaczka. Co się stało?

- Miałam co najmniej dwie bardzo tragiczne w skutkach pomyłki. Po pierwsze na starcie zmienił się sygnał. Byłam pewna, że to falstart i mogę jeszcze poczekać, ale tak nie było. Później się z tego jakoś wykaraskałam, dużo włożyłam w to sił. Na ostatnim podbiegu wybrałam zły tor i miałam chyba najgorszy czas w tamtym miejscu - stwierdziła Kowalczyk. - Po tym wszystkim nie miałam już sił - dodała nasza najlepsza biegaczka. Polka w Kuusamo miała przypomnieć się fanom i dać sygnał rywalkom, że w obecnym sezonie będzie się liczyć. Nie w walce o Kryształową Kulę - nie będzie bowiem startować w większości zawodów, a skupi się tylko na rywalizacji w stylu klasycznym - ale w wyścigu o medale największych imprez. Mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich. - Nie zasłużyłam na półfinał. Może popełniłam bym mnie błędów. Jestem na pewno przygotowana na więcej niż pokazałam w sobotę. W niedzielę jest nowy dzień - dodała z optymizmem Kowalczyk.

Nic dziwnego. Na koniec weekendu odbędzie się w Kuusamo bieg klasykiem na 10 kilometrów. Czyli tzw. koronny dystans naszej reprezentantki. Cóż, być może on da odpowiedź, czy naszą multimedalistkę stać jeszcze na rywalizację z najlepszymi na świecie.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: