SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Justyna Kowalczyk na podium MORDERCZEGO maratonu

Justyna Kowalczyk na podium MORDERCZEGO maratonu

08.04.2017, godz. 12:04
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk podczas biegu na 10 km na mistrzostwach świata w Lahti foto: Andrzej Lange/Super Express

Justyna Kowalczyk w sobotę podjęła niesamowite wyzwanie! Polka wystartowała w narciarskim maratonie Yllas-Levi w Finlandii. Bieg na sześćdziesiąt siedem kilometrów (!) nasza zawodniczka zakończyła na trzeciej pozycji! W klasyfikacji generalnej cyklu Ski Classics zawodniczce z Kasiny Wielkiej poszło jeszcze lepiej - uplasowała się na drugiej lokacie.

Justyna Kowalczyk w sobotę dała z siebie wszystko! Na trasie, liczącej sześćdziesiąt siedem kilometrów, walczyła o każdą sekundę. Ostatecznie nasza reprezentantka z Teamu Santander ukończyła ostatnie zawody cyklu Ski Classics na trzeciej pozycji. Przed Kowalczyk znalazły się tylko Katerina Smutna z Czech i Britta Johansson Norgren. Co ciekawe obie te panie różniło na mecie zaledwie 0,1 sekundy. Polka do pierwszej dwójki straciła niespełna siedem sekund.

Cykl Ski Classics ma dopiero sześć lat, choć tradycja narciarskich maratonów jest znacznie dłuższa. Niewątpliwym urokiem takich zawodów jest to, że wraz z zawodowcami na trasy wybiegają również amatorzy. Justyna Kowalczyk w zawodach cyklu ma na koncie cztery zwycięstwa. Przed dwoma laty okazała się najlepsza w Biegu Wazów, rok temu - w Arefjaellsloppet (Szwecja), a we właśnie zakończonej edycji - w Birkebeinerrennet i Reistadlopet (Norwegia).

Ski Classics 2017 biegaczka z Kasiny Wielkiej zakończyła ostatecznie na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Nasza reprezentantka okazała się słabsza tylko od Szwedki Norgren.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: