SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Justyna Kowalczyk najlepsza w Valdidentro! Minuta przewagi Polki!

Justyna Kowalczyk najlepsza w Valdidentro! Minuta przewagi Polki!

10.12.2016, godz. 15:42
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk foto: AP

Wraca wielka forma Justyny Kowalczyk? Polska biegaczka zdystansowała konkurentki podczas biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym we włoskim Valdidentro. Nad drugą na mecie Francuscą Baudin nasza zawodniczka uzyskała prawie minutę przewagi!

OPA Alpen Cup to zawody niższej rangi. Kowalczyk pojechała jednak na nie by realizować z góry przyjęty program przygotowań do mistrzostw świata w Lahti. Zrezygnowała z walki o punkty Pucharu Świata - gdzie w ten weekend rozgrywano tylko biegi stylem dowolnym - i wystartowała z niżej notowanymi rywalkami na swoim koronnym dystansie. Stąd też nie miała wielkich problemów w walce o zwycięstwo. Druga na mecie, Włoszka Francusca Baudin, straciła do Kowalczyk aż 54 sekundy. Trzecia, też biegaczka z Półwyspu Apenińskiego, Lucia Scardoni otarła się już o stratę rzędu jednej minuty.

Mimo to powody do optymizmu są. Justyna Kowalczyk postawiła bowiem w tym sezonie wszystko na jedną kartę i pierwsze zwycięstwo pokazuje, że w Lahti również podczas 10 kilometrów klasykiem powinna jechać gdzieś w granicach walki o medal.

Wyniki biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w Valdidentro:

1. Justyna Kowalczyk (Polska) 26:51,1

2. Francesca Baudin (Włochy) +54,0

3. Lucia Scardoni (Włochy) +57,0

4. Giulia Stuerz (Włochy) +1:00,5

5. Caterina Ganz (Włochy) +1:01,1

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: