SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Justyna Kowalczyk nie dała szans rywalkom. Zwycięski początek sezonu

Justyna Kowalczyk nie dała szans rywalkom. Zwycięski początek sezonu

11.11.2016, godz. 15:59
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk foto: EAST NEWS

Justyna Kowalczyk od zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon w biegach narciarskich. Polka wygrała w sprincie stylem klasycznym w zawodach Pucharu FIS w Muonio. Nad drugą Norweżką Anną Svendsen miała ponad dwie sekundy przewagi.

Justyna Kowalczyk po nieoczekiwanych problemach na lotnisku, kiedy to w jej bagażach znaleziono nóż wielofunkcyjny, o czym poinformowała na Twiiterze dotarła już do Finlandii, gdzie w piątek odbył się konkurs w sprincie stylem klasycznym w zawodach Pucharu FIS w Muonio.

Nasza zawodniczka klasę pokazała już w kwalifikacjach i była znacznie szybsza od swoich przeciwniczek. Drugą Annę Svendson wyprzedziła o prawie dwie sekundy i podobnie było już w biegu finałowym. Norweżka straciła do niej 2,17 sekudny, a trzecia na mecie Julia Tichonowa z Białorusi aż 8,27. Natomiast Kowalczyk uzyskała czas 3:35:80 i była również bezkonkurencyjna w ćwierćfinale oraz półfinale. Miejmy nadzieję, że równie dobrze będzie jej szło w kolejnych zawodach. W sobotę pobiegnie 5 kilometrów stylem klasycznym, a w niedzielę czeka na nią 10 km stylem dowolnym. Rywalizacja o Puchar Świata 2016/17 rozpocznie się 26 listopada kwalifikacjami do sprintu techniką klasyczną w Ruka koło Kuusamo w Finlandii.

 

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: