SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Justyna Kowalczyk piąta w próbie generalnej przed MŚ w Lahti

Justyna Kowalczyk piąta w próbie generalnej przed MŚ w Lahti

19.02.2017, godz. 12:19
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk foto: AP

W niedzielę Justyna Kowalczyk i inne najlepsze biegaczki narciarskie wystartowały po raz ostatni przed MŚ w Lahti. W lubianej przez Polkę Otepaeae odbył się bieg na dziesięć kilometrów stylem klasycznym. To konkurencja, w której biegaczka z Kasiny Wielkiej czuje się najlepiej. Ostatecznie w próbie generalnej przez imprezą roku nasza reprezentantka zajęłą piąte miejsce. Wygrała Marit Bjoergen.

Justyna Kowalczyk w niedzielę wystartowała bardzo mocno. Nasza zawodniczka chciała za wszelką cenę pokazać przed MŚ w Lahti, że jest bardzo mocna. W końcu cały sezon poświęciła na ciężkie treningi, a w próbie generalnej przed najważniejszym startem w tym roku wyruszyła na swoją ulubioną konkurencję - dziesięć kilometrów stylem klasycznym. Niestety, wraz ze zmęczeniem rosła jej strata do czołówki. Ostatecznie zakończyła bieg na niezłym, piątym miejscu. To jej najlepszy wynik w tej konkurencji w tym sezonie. W dwóch poprzednich startach (w Lillehamer i Kuusamo) zajmowała dziewiąte miejsce.

Bezkonkurencyjna dla reszty stawki w Otepaeae okazała się Marit Bjoergen. Norweżka do MŚ przygotowywała się osobno. Podczas gdy reszta reprezentacji trenowała na zgrupowaniu, ona ćwiczyła mając u boku męża i synka. Jak widać po ostatnim starcie przed Lahti, przyniosło to efekty. Drugą na mecie Charlotte Kallę wyprzedziła o niemal pół minuty i udowodniła wszystkim, że na najważniejszej imprezie tego sezonu będzie główną faworytką.

Wyniki biegu na 10 km stylem klasycznym na PŚ w Otepaeae:

1. Marit Bjoergen (Norwegia) - 29:59.0
2. Charlotte Kalla (Szwecja) +26.5
3. Heidi Weng (Norwegia) +57.2
4. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) +1:17.4
5. Justyna Kowalczyk (Polska) +1:19.7
6. Krista Parmakoski (Finlandia) +1:23.1
7. Anastazja Sedowa (Rosja) +1:29.6
8. Anna Haag (Szwecja) +1:50.7
9. Julia Czekalewa (Rosja) +1:57.2
10. Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia) +1:57.8
...
51. Kornelia Kubińska (Polska) +4:50.2

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: