SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Justyna Kowalczyk poza podium PŚ w Kuusamo. Wielki powrót Marit Bjoergen

Justyna Kowalczyk poza podium PŚ w Kuusamo. Wielki powrót Marit Bjoergen

27.11.2016, godz. 11:36
Justyna Kowalczyk
foto: Tomasz Radzik/Super Express

Justyna Kowalczyk nie zajęła miejsca na podium podczas pierwszego weekendu Pucharu Świata w biegach narciarskich. W niedzielę w Kuusamo Polka wystartowała w swojej koronnej konkurencji - dziesięciu kilometrach stylem klasycznym. Choć początek rywalizacji był dla naszej biegaczki wymarzony, to ostatecznie na mecie zameldowała się jako dziewiąta. Najlepsza okazała się wracająca do stawki Marit Bjoergen.

W sobotę Justyna Kowalczyk zawiodła w sprincie. Polka zajęła dopiero szesnaste miejsce i jak sama powiedziała więcej błędów podczas jednych zawodów popełnić nie mogła. Na niedzielną rywalizację ostrzyła sobie zęby. W Kuusamo odbył się bowiem bieg na dziesięć kilometrów stylem klasycznym. To jej koronna konkurencja i do niej na mistrzostwach świata w Lahti w przyszłym roku przystąpi z największymi nadziejami.

W niedzielę w Finlandii nasza reprezentantka wystartowała bardzo dobrze. Po kilometrze znalazła się na prowadzeniu. Niestety, z biegiem czasu było coraz gorzej. Po trzech kilometrach Kowalczyk spadła na trzecie miejsce. W połowie dystansu znalazła się już za podium, a do mety dobiegła ostatecznie na dziewiątej pozycji. Najlepsza okazała się Marit Bjoergen. Norweżka wróciła do startów po przerwie związanej z narodzeniem dziecka i zrobiła to w wielkim stylu. Nad drugą na mecie Kristą Parmakoski uzyskała prawie pięć sekund przewagi.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: