Justyna Kowalczyk trzecia w maratonie La Sgambeda!

2015-12-06 14:48

W sobotę Justyna Kowalczyk (32 l.) nie zdobyła żadnego punktu w narciarskim biegu łączonym 15 km w Pucharze Świata w Lillehammer. W niedzielę było już dużo lepiej. Po raz pierwszy tej zimy stanęła na podium. Jako trzecia minęła metę maratonu La Sgambeda w Livigno we Włoszech.

Na początku tygodnia Justyna przeszła w Warszawie zabieg chirurgiczny: ściąganie płynu z opuchniętego kolana i wstrzyknięcie do niego komórek macierzystych.

Justyna Kowalczyk marzy o zostaniu mamą!

W Lillehammer krótko po starcie Polka była krótko na 4. pozycji, na odcinku stylem klasycznym. Potem mijały ją kolejne rywalki, a po odcinku „łyżwą” Justyna minęła metę jako 32., ze stratą 4.21,5 min. do zwyciężczyni, Therese Johaug (27 l.). Norweżka szybko odjechała konkurentkom i powiększyła przewagę w klasyfikacji generalnej PŚ.

Nazajutrz, po szybkiej podróży samolotem i samochodem, Kowalczyk wykazała znacznie lepszą wytrzymałość w 24-kilometrowym biegu „klasykiem” z cyklu Ski Classics. Od początku biegła w kilkuosobowej czołówce. Na końcowych kilometrach rywalki nie chciały przejąć od niej prowadzenia, co kosztowało Polkę sporo sił. Finisz wygrała Austriaczka Smutna (32 l.), przed Szwedką Johanssen Norgren i Justyną.