SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty sporty zimowe Justyna Kowalczyk w biegu na 10 km techniką klasyczną w Szklarskiej Porębie. Transmisja NA ŻYWO w TVP 2 i TVP Sport

Justyna Kowalczyk w biegu na 10 km techniką klasyczną w Szklarskiej Porębie. Transmisja NA ŻYWO w TVP 2 i TVP Sport

19.01.2014, godz. 09:24
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk foto: EAST NEWS

Dziś drugi dzień zawodów w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie. Wczoraj Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką dowolną. Jak pójdzie jej dziś? Transmisja LIVE z Jakuszyc w TVP 2 i TVP Sport od godziny 12.40.

Wczoraj Kowalczyk pożegnała się z zawodami już w ćwierćfinale. Niespodziankę sprawiła za to Sylwia Jaśkowiec. Awansowała aż do finału, gdzie zajęła 4. miejsce. Polka pokazała siłę już w kwalifikacjach, w których świetny miała drugi czas. Potem toczyła udaną walkę w ćwierćfinale i półfinale, w których była druga. W finale dopisało jej nieco szczęście, bo wyprzedzające ją rywalki miały kraksę. Sylwia dobiegła ostatecznie na 4. miejscu – najlepszym w sprintach w jej karierze w PŚ. Po biegu biegała rozanielona i krzyczała wniebogłosy. Nic dziwnego, skoro do tej pory najlepszym osiągnięciem zawodniczki w sprincie łyżwą w PŚ była 29. lokata.JUSTYNA KOWALCZYK, SPRINT NA 10 KM TECHNIKĄ KLASYCZNĄ. TRANSMISJA LIVE W TVP 2 I TVP SPORTDziś Kowalczyk stanie do rywalizacji na swoim koronnym dystansie. Zawodniczki ruszą na w kolejności odwrontje do lokat zajmowanych w klasyfikacji Pucharu Świata w biegach dystansowych. Polka jest w niej 10. z 188 punktami na koncie. Prowadzi Therese Johaug (432), która jest poza zasięgiem Kowalczyk, jednak nasza biegaczka może zaatakować pozycję trzeciej Marit Bjoergen (299 punktów).

Początek biegu o 12.40. Będzie można go śledzić w TVP 2 i TVP Sport.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: