SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Justyna Kowalczyk WYŚMIAŁA szwedzkiego eksperta broniącego Therese Johaug

Justyna Kowalczyk WYŚMIAŁA szwedzkiego eksperta broniącego Therese Johaug

18.10.2016, godz. 09:54
Justyna Kowalczyk
foto: Eastnews

Justyna Kowalczyk słynie z bezkompromisowych wypowiedzi. Po raz kolejny dała temu dowód wchodząc w polemikę ze szwedzkim ekspertem od sportów zimowych na Twitterze. Były biathlonista Bjoern Ferry próbował bronić Therese Johaug, atakując tym samym Polkę, a ta nie pozostała mu dłużna.

Wszystko zaczęło się od tego, że Justyna Kowalczyk i Anno Kaisa Saarinen wrzuciły do sieci zdjęcia maści, która sprawiła, że u Therese Johaug wykryto niedozwolone środki. Na opakowaniu widać wyraźnie napis "doping". "Ładne opakowanie tej maści" - napisała Polka. Fińska biegaczka również naśmiewała się z Norweżki. "Z ciekawości poszłam do apteki, żeby zobaczyć jak wygląda ta maść. Czy można zażyć ten lek przez pomyłkę?" - retorycznie zapytała Saarinen.

Zachowanie biegaczek nie spodobało się Bjoernowi Ferry'emu. Były szwedzki biathlonista zarzucił, że rywalki po prostu fetują wpadkę Johaug, która w poprzednim sezonie nie miała sobie w stawce równych. - One się tym chełpią. To jak mówienie "widzisz, wcale nie jesteś od nas lepsza" - skomentował Ferry.

Na odpowiedź Kowalczyk nie trzeba było długo czekać. Biegaczka z Kasiny Wielkiej jak tylko zapoznała się z wypowiedzią Szweda, postanowiła odpowiedzieć mu na Twitterze. "Ten pan ekspert szwedzki zna moje myśli! Wypowiedzieć w temacie jeszcze się nie zdążyłam. Kurczę, geniusz" - napisała w swoim stylu Polka.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: