SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Justyna Kowalczyk znowu bez sukcesu. Odpadła w ćwierćfinale sprintu w Lillehammer

Justyna Kowalczyk znowu bez sukcesu. Odpadła w ćwierćfinale sprintu w Lillehammer

02.12.2016, godz. 13:24
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk foto: EAST NEWS

Justyna Kowalczyk znowu nie zawojowała zawodów Pucharu Świata. W Lillehamer nasza najlepsza biegaczka narciarska zakończyła występ w ćwierćfinale. W mocno obsadzonym biegu Polka długo prowadziła, ale w końcowej fazie rywalizacji wyprzedziły ją dwie rywalki i do półfinału zawodniczka z Kasiny Wielkiej nie awansowała.

Ćwierćfinały sprintu PŚ w Lillehammer rozpoczęły się punktualnie w południe. Justyna Kowalczyk wystartowała w bardzo mocnym biegu numer pięć. Rywalkami naszej reprezentantkami były Heidi Weng, Marit Bjoergen (obie z Norwegii), Jennie Oeberg (Szwecja), Natalia Neprajewa (Rosja) i Gaia Vuerich (Włochy). Start biegu był wymarzony dla Polki. Szybko objęła prowadzenie i utrzymywała je przez większość dystansu.

W końcówce jednak do pracy wzięły się Norweżki. Weng i Bjoergen mocno podkręciły tempo i wyprzedziły zawodniczkę z Kasiny Wielkiej. Na mecie Kowalczyk straciła niespełna dwie sekundy do triumfatorki i zakończyła rywalizację w sprincie. PŚ w Lillehammer to dla Polki ostatni występ w cyklu przed dwumiesięczną przerwą. Chce ona skupić się na przygotowaniach do mistrzostw świata w Lahti, które startują pod koniec lutego.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: