SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Justyna Kowalczyk znowu NAJLEPSZA w Pucharze Świata! Po trzech latach oczekiwania

Justyna Kowalczyk znowu NAJLEPSZA w Pucharze Świata! Po trzech latach oczekiwania

04.02.2017, godz. 09:46
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk foto:

Justyna Kowalczyk po raz pierwszy od 2014 roku - i po raz 50. w karierze - wygrała zawody Pucharu Świata! Polska zawodniczka okazała się bezkonkurencyjna na trasie biegu łączonego w koreańskim PjongCzang, o ponad minutę wygrywając z Amerykanką Elisabeth Stephen i Japonką Masako Ishidą.

Kowalczyk wystartowała w Pucharze Świata po raz pierwszy od początku grudnia i imprezy w Lillehammer. Do PjongCzang zjawiła się by przetestować trasy przed igrzyskami olimpijskimi, które odbędą się tam w przyszłym roku. I pierwsze przetarcie wyszło znakomicie. W piątek nasza biegaczka zakończyła zawody na czwartej pozycji w sprincie, a w sobotni poranek rozjechała pozostałe przeciwniczki w biegu łączonym. Styl klasyczny, styl dowolny - dla naszej multimedalistki olimpijskiej nie było w weekend większej różnicy. - Jestem zaskoczona, że cały czas miałam minutę zapasu. Nogi przy klasyku bolały, ale bardzo się cieszę, że wygrałam - stwierdziła nasza reprezentantka już na mecie.

Kowalczyk w PjongCzang nie walczyła z najgroźniejszymi przeciwniczkami. Do Korei Południowej nie doleciały Norweżki, Szwedki oraz Finki. Cała czołówka Pucharu Świata zrobiła sobie wolne. Polka zadanie miała więc ułatwione. Mimo to jej dominacja zaimponowała. Druga na mecie Elisabeth Stephen oraz trzecia Masako Ishida nawet na moment nie potrafiły nacisnąć czterokrotną triumfatorkę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

- Już się nie mogę doczekać olimpijskiego sezonu - rzuciła dziennikarzom Kowalczyk. Cóż, my też już nie!

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: