SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Kamil Stoch jest już po badaniach. Co z jego kolanem?

Kamil Stoch jest już po badaniach. Co z jego kolanem?

17.01.2017, godz. 09:00
Kamil Stoch
Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle foto: Super Express

Kamil Stoch, choć wygrał oba konkursy Pucharu Świata w Wiśle, mocno narzekał na ból w prawym kolanie. Kibice obawiali się, że może nie wystąpić na zawodach w Zakopanem, ale lekarz polskiej kadry Aleksander Winiarski miał dobre wieści po badaniach rezonansem magnetycznym.

W rozmowie z Tomaszem Kalembą z eurosport.onet.pl Winiarski zdradził, że w poniedziałek Stoch przeszedł szczegółowe badania prawego kolana. Na szczęście nie ma żadnych powodów do obaw. Wygląda na to, że nasz mistrz jest cały i zdrowy. - Wszystkie ważne struktury, czyli: łąkotki, więzadła, chrząstka stawowa i mięsień podkolanowy są w dobrym stanie. Można być zatem spokojnym o kolano Kamila - mówił Winiarski.

Lekarz kadry dodał, że spodziewał się pozytywnych wyników badań. Przyczyna bólu w kolanie może wynikać z naciągnięcia lub niewielkiego naderwania. To nie powinno mieć jednak żadnego wpływu na fantastyczną formę Stocha, który mimo dużego dyskomfortu podczas lądowań dwukrotnie triumfował w Wiśle.

Przypomnijmy, że problemy Kamila Stocha z kolanem rozpoczęły się w Lillehammer, gdzie Polak przeskoczył rozmiar obiektu Lysgaardsbakken (HS 138). Ból zniknął na kilka tygodni, ale powrócił w Wiśle. Mamy nadzieję, że fizjoterapeuci odpowiednio przygotują dwukrotnego mistrza olimpijskiego do konkursu PŚ w Zakopanem.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: