SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Kamil Stoch: Markus Eisenbichler zasłużył na ten medal i kropka!

Kamil Stoch: Markus Eisenbichler zasłużył na ten medal i kropka!

27.02.2017, godz. 09:45
Kamil Stoch_1pub
Kamil Stoch foto: Getty Images

W sobotę Markus Eisenbichler osiągnął życiowy sukces. Podczas konkursu na skoczni normalnej na MŚ w Lahti, dzięki świetnej próbie w drugiej serii, zdobył brązowy medal. W Polsce eksperci i kibice uważają, że sędziowie zbytnio zawyżyli noty Niemca za styl i z medalem rywalizację powinien zakończyć Kamil Stoch. Nasz dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi ma inne zdanie na ten temat.

W trakcie sobotniego konkursu na MŚ w Lahti Markus Eisenbichler w drugiej serii skoczył sto i pół metra. Był to najlepszy wynik tego dnia. Niemiec wyprzedzał kolejnych zawodników, mimo zachwianego lądowania. Sędziowie niezbyt mocno obniżyli mu za to noty, dzięki czemu miał ułatwione zadanie. Gdy Kamil Stoch skoczył dziewięćdziesiąt dziewięć metrów, wydawało się, że wyprzedzi wreszcie lidera. Okazało się jednak, że 25-latek utrzymał się na prowadzeniu o 1,1 punktu przed naszym najlepszym skoczkiem.

Nad Wisłą rozgorzała dyskusja o tym, czy to przypadkiem nie sędziowie załatwili brązowego medalu Eisenbichlerowi. Głos w tej sprawie zabrał Stoch na łamach "Przeglądu Sportowego". - Nie ma sensu patrzeć na to inaczej. Gdybym był w sytuacji Markusa, to byłoby mi przykro, gdyby wszyscy wokół rozpisywali się o tym, czy sprawiedliwie mnie oceniono przy lądowaniu. Proszę pomyśleć, co on musi czuć. Chłopak zdobył medal, osiągnął życiowy sukces, a wokół słyszy rozważania, czy aby na pewno słusznie. Jest medalistą MŚ w Lahti, zasłużył sobie na to i koniec kropka - podkreślił dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: