SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Kamil Stoch: Nie jestem faworytem Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch: Nie jestem faworytem Turnieju Czterech Skoczni

29.12.2016, godz. 08:41
Kamil Stoch
Kamil Stoch foto: AP

Polscy kibice skoków narciarskich liczą, że Kamil Stoch stanie przynajmniej na podium, zbliżającego się wielkimi krokami Turnieju Czterech Skoczni. Również wielu ekspertów upatruje w naszym skocznu jednego z faworytów prestiżowego cyklu. On sam raczej studzi głowy fanów, mówiąc, że nie czuje się głównym kandydatem do wygrania TCS.

- Nie czuję się faworytem, ale miło mi, gdy ktoś tak uważa - powiedział Kamil Stoch w rozmowie z portalem interia.pl. Według lidera naszej reprezentacji celem na skoczniach w Niemczech i Austrii nie jest określone miejsce, ale ustabilizowanie formy. - Stawiam sobie za priorytet jakość skoków. Chcę skoncentrować się na sobie i tym, co sam zamierzam osiągnąć. Skupiam się tylko i wyłącznie na swoich próbach - podkreślił dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi.

W poniedziałek odbyły się mistrzostwa Polski. Stoch nie wziął w nich udziału z powodu choroby. Na Turniej Czterech Skoczni ma być jednak gotowy w stu procentach. Tytuł mistrza kraju wywalczył w Zakopanem Piotr Żyła. Sześćdziesiąty Piąty Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się już w piątek 30 stycznia konkursem w Oberstdorfie (relacja na żywo na sport.se.pl). Dzień wcześniej, w czwartek, przeprowadzone zostaną kwalifikacje.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: