SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Kamil Stoch nie wystąpi w mistrzostwach Polski! Co stało się z mistrzem olimpijskim?

Kamil Stoch nie wystąpi w mistrzostwach Polski! Co stało się z mistrzem olimpijskim?

26.12.2016, godz. 12:25
Kamil Stoch
Kamil Stoch foto: EAST NEWS

Polscy skoczkowie narciarscy nie będą próżnować drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia. Nasi sportowcy powalczą o tytuł mistrza kraju. Wiadomo, że w rywalizacji udziału nie weźmie Kamil Stoch. Dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu z Soczi najwyraźniej nie posłużyły wigilijne potrawy i zamiast popołudnia na skoczni czeka go dzień w łóżku.

Kamil Stoch zachorował i w poniedziałek nie powalczy o mistrzostwo Polski. Informację o absencji dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi, podczas ostatniego sprawdzianu przed Turniejem Czterech Skoczni, podał Polski Związek Narciarski. Oznacza to, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych skoczków na świecie nie obroni brązowego medalu imprezy, który wywalczył w marcu mijającego roku, przegrywając walkę o złoto z Maciejem Kotem i Stefanem Hulą.

Początek konkursu w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zaplanowano na godzinę 13:45. Na liście startowej pojawi się trzydziestu siedmiu zawodników. Będą to reprezentanci Polski i Czech. Jako ostatni na belce startowej pojawi się obrońca tytułu mistrza - Maciej Kot. PZN zapewnił, że choroba Stocha nie jest groźna i z pewnością weźmie on udział w nadchodzącym wielkimi krokami Turnieju Czterech Skoczni.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: