SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Kamil Stoch o kontuzji kolana: Ból jest, ale po minucie przechodzi

Kamil Stoch o kontuzji kolana: Ból jest, ale po minucie przechodzi

24.02.2017, godz. 19:00
Kamil Stoch
Kamil Stoch foto: EAST NEWS

Gdy Kamil Stoch oddaje w tym sezonie daleki skok, polscy kibice modlą się o pomyślne lądowanie. Nasz lider kadry od dłuższego czasu ma problem z kolanem, co niestety potwierdziło się podczas kwalifikacji w Lahti. Stoch znów uspokajał zmartwionych fanów. Na sobotni konkurs będzie gotowy.

Kamil Stoch w kwalifikacjach do sobotniego konkursu MŚ na normalnej skoczni w Lahti pokazał, że jego forma wciąż jest na kosmicznym poziomie! Skoczył aż 103,5 metra i pobił dotychczasowy rekord skoczni (101 metrów). Wielu ekspertów podkreśla, że na tej skoczni lądowanie za setnym metrem sprawia duże trudności. Nie inaczej było w przypadku Stocha.

Polak odczuł duży ból w kolanie, ale na gorąco po skoku uspokoił kibiców w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport. - Z kolanem wszystko w porządku. To jest stały problem, który odzywa się od początku sezonu. Pojawia się wtedy, gdy oddaję daleki skok i chcę wylądować telemarkiem. Wtedy mięsień się kurczy i zaczyna boleć, ale po minucie ten ból przechodzi i wszystko wraca do normy - komentował Stoch.

Dodał, że przed sobotnim konkursem chciał sprawdzić możliwości skoczni i dlatego, mimo dalekiego lotu, koniecznie chciał lądować telemarkiem. W konkursie głównym noty za styl mogą mieć kluczowe znaczenie.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: