SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Kamil Stoch: To Piotr Żyła jest bohaterem dnia

Kamil Stoch: To Piotr Żyła jest bohaterem dnia

21.01.2017, godz. 20:20
Kamil Stoch
foto: Eastnews

Kamil Stoch (30 l.) i jego koledzy z reprezentacji Polski zajęli świetne drugie miejsce w konkursie drużynowym w Zakopanem. Zobaczcie, co mistrz powiedział tuż po zawodach.

- Jak ocenisz dzisiejszy konkurs drużynowy?

- Dzisiaj mieliśmy piękny konkurs, wspaniałe widowisko. Mam nadzieję, że dostarczyliśmy fanom wielu pozytywnych emocji. Natomiast bohaterem dnia jest zdecydowanie Piotrek Żyła, który oddał dwa świetne skoki. Ale cała drużyna, oraz sztab szkoleniowy i kibice zasługują na medal. Wykonaliśmy świetną pracę i daliśmy z siebie wszystko. Wspólnie osiągnęliśmy ten sukces.

- W drugim skoku włączyłeś turbodoładowanie.

- Starałem się zrobić najlepiej to, co potrafię. Pierwszy skok był totalnie spóźniony, a w drugiej próbie chciałem oddać po prostu dobry skok, żeby móc cieszyć się wspólnie z kibicami.

- Miałeś też kłopot z lądowaniem przy drugim skoku.

- Tak. Miałem trochę problemów, bo leciałem trochę krzywo, a chciałem wylądować telemarkiem. Przypłaciłem to głębszym wypadem i wyrwało mi zapięcie z nart. Ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

- Jesteś wzruszony?

- To wspaniały moment dla polskiego zawodnika – stać na podium i patrzeć, jak fani się cieszą.

- Masz jeszcze jakieś rezerwy?

- Wciąż szukałem odpowiedniego tempa odbicia i tak naprawdę udało mi się to osiągnąć dopiero w skoku ostatnim. Ale to był dobry dzień. Poświęciłem go na pracę. A branie udziału w takim spektaklu to coś wspaniałego.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: