SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Kamil Stoch po piątym miejscu w PŚ w Planicy: Już jest pozamiatane

Kamil Stoch po piątym miejscu w PŚ w Planicy: Już jest pozamiatane

24.03.2017, godz. 18:41
Kamil Stoch
Kamil Stoch foto: EAST NEWS

Kamil Stoch nie miał najweselszej miny po piątkowym konkursie PŚ w Planicy. Nasz najlepszy skoczek narciarski zajął piąte miejsce, a jego największy rywal, lider klasyfikacji generalnej, Stefan Kraft - wygrał. W niedzielę musiałby się więc zdarzyć cud, by Polak zdobył Kryształową Kulę. Sam zainteresowany po piątkowych zawodach przyznał, że jest już w zasadzie przesądzone, że w tym sezonie nie uda mu się wygrać cyklu.

W piątek podczas PŚ w Planicy Stefan Kraft znowu nie miał sobie równych. Austriak, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, oddał dwa genialne skoki i zmiażdżył konkurencję. Drugiego Andreasa Wellingera wyprzedził o prawie dziesięć punktów. Podium uzupełnił Markus Eisenbichler. Kamil Stoch, który chciał za wszelką cenę ukończyć zawody przed Kraftem, uplasował się na piątej lokacie i dał się jeszcze wyprzedzić Noriakiemu Kasaiemu z Japonii.

W tym momencie, przed ostatnimi zawodami indywidualnymi w sezonie, skoczek z Zębu traci do lidera PŚ osiemdziesiąt sześć punktów. Oznacza to, że w niedzielę dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi musi wygrać i liczyć na potknięcie rywala. Jeśli Kraft zająłby siedemnaste lub niższe miejsce, to przy komplecie punktów Stocha Kryształowa Kula wróci z naszym reprezentantem do Polski.

W taki scenariusz nie wierzy już właściwie nikt. Nawet sam Kamil Stoch. - Można powiedzieć, że już jest pozamiatane. Oczywiście będę się starał latać jak najdalej, będę walczył - powiedział po piątkowym konkursie. W zaistniałej sytuacji Polak znalazł jednak również pozytyw. - Ale uważam, że ta przewaga Krafta to dla mnie dobra sytuacja, ponieważ zejdzie ze mnie presja, będę się mógł bardziej cieszyć tym, co robię - stwierdził w rozmowie ze sport.pl.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: