SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Kamil Stoch po wygranej w Sapporo zaskoczył wszystkich. "Czułem się bardzo źle"

Kamil Stoch po wygranej w Sapporo zaskoczył wszystkich. "Czułem się bardzo źle"

12.02.2017, godz. 21:26
Kamil Stoch
foto: Eastnews

Kamil Stoch w niedzielę wygrał swój dwudziesty pierwszy konkurs Pucharu Świata w Japonii. Skoczek z Zębu okazał się najlepszy w Sapporo. Po zawodach dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zaskoczył wszystkich. Przyznał, że w trakcie drugiego konkursu w Japonii czuł się fatalnie. Mimo tego, pokonał konkurentów. Szacunek!

Kamil Stoch dzięki wygranej w Sapporo powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obecnie prowadzi o sto czterdzieści punktów. Do niedzielnych zawodów przystąpił jednak mocno osłabiony. Nasz najlepszy skoczek walczył nie tylko z rywalami, lecz także złym samopoczuciem. - Bardzo się źle czułem podczas tych zawodów. Bolała mnie głowa praktycznie przez cały czas. Gdyby tej drugiej serii nie było, to też bym się nie obraził, bo mógłbym się spokojnie położyć i odpocząć - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

W sobotniej rywalizacji Stoch spisał się znacznie słabiej i jak sam stwierdził, nie spodziewał się, że już dzień później może pokonać resztę stawki. - Jak nie wychodzą skoki, to przez to jestem zły. W sobotę coś po prostu nie grało, nie potrafiłem znaleźć sobie dobrego systemu, zwłaszcza na fazę lotu. Po analizie z trenerem, dzisiaj już wiedziałem, co mam zrobić. Miałem pewne punkty do realizacji. Nie przypuszczałem w ogóle, że to da mi zwycięstwo - skomentował.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: