SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Kamil Stoch zmienia technikę lądowania! Wszystko przez kolano...

Kamil Stoch zmienia technikę lądowania! Wszystko przez kolano...

17.07.2017, godz. 20:10
Kamil Stoch
foto: Facebook

Kamil Stoch w sezonie Pucharu Świata 2016/2017 w skokach narciarskich spisał się rewelacyjnie, ale miał jeden problem, szczególnie podczas dalekich lotów. Gdy lądował praktycznie na płaskiej powierzchni, odczuwał ból w kolanie. Pojawiał się grymas na jego twarzy, który po chwili znikał. Trener Polaków Stefan Horngacher chce, aby Stoch zmienił technikę lądowania, która pozwoli na odciążenie kolana.

Gdy pojawiały się problemy z kolanem Kamila Stocha po lądowaniach z telemarkiem, skoczek uspokajał i przekonywał, że to stary uraz, który czasami się odzywa. Ta kontuzja nie przeszkadzała mu w dalekich lotach, ale selekcjoner reprezentacji Polski nie chce ryzykować. Przed nowym sezonem namawia Stocha do zmiany techniki lądowania. Lider naszej kadry mówił o tym dla TVP Sport.

Zobacz: Dawid Kubacki przeskoczył Macieja Kota! Wielki początek LGP dla Polaków!

– Trener mocno naciskał na tę zmianę, ja poszedłbym pewnie na łatwiznę i zostałbym przy starym sposobie, co niekoniecznie byłoby dobrym rozwiązaniem - wyjawił Stoch po konkursie drużynowym letniego Grand Prix w Wiśle, który zakończył się triumfem biało-czerwonych. – Ten sposób lądowania jest dla mnie bardziej bezpieczny, stabilny. Jeszcze uczę się lądować w tym stylu, ponieważ nawyki powtarzane tysiące razy dają o sobie znać - dodał zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, o czym czytamy na portalu sport.tvp.pl.

Na końcu zaznaczył, że do końca lata powinien wyrobić się z opanowaniem nowej techniki, która znacznie ułatwia mu lądowanie i odciąża stawy, szczególnie kontuzjowane kolano.

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: