SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Karolina Riemen-Żerebecka wraca do zdrowia! Już podjęła treningi

Karolina Riemen-Żerebecka wraca do zdrowia! Już podjęła treningi

26.05.2017, godz. 07:20
IMG_2418
foto: Tomasz Żerebecki

„Jeszcze dwa miesiące temu walczyłam o życie, dzisiaj myślę już o powrocie do sportu i zbliżających się igrzyskach. Obecnie jest to mój największy cel” - powiadomiła Karolina Riemen-Żerebecka (29 l.) w portalu społecznościowym, która wraca do zdrowia po groźnym wypadku narciarskim.

Przypomnijmy, że znakomita narciarka w marcu na trasie próbnego skicrossu przed mistrzostwami świata w Sierra Nevada doznała urazu czaszkowo-mózgowego i przez szereg dni była w śpiączce. Potem przebywała w trzech szpitalach. Niedawno opuściła szpital św. Rafała w Krakowie i pojawia się tam jedynie dla odbycia ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Możliwe stało się też wznowienie treningów. Oczywiście na razie tylko delikatnie. Jak mówi jej mąż i asystent trenera, Tomasz Żerebecki - narciarka jest na etapie wprowadzania sie do treningów. Jeździ już na rowerze, pływa w basenie, wykonuje truchty oraz imitację pozycji na nartach. I śmiało myśli o trzecim starcie w igrzyskach olimpijskich. „Mam jeszcze problem ze wzrokiem, jednak nie uniemożliwia mi on dalszej rehabilitacji i wznowienia treningów. Narty to całe moje życie” - zadeklarowała Karolina.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: