SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Karolina Riemen-Żerebecka wybudzona ze śpiączki. Jest w stanie stabilnym

Karolina Riemen-Żerebecka wybudzona ze śpiączki. Jest w stanie stabilnym

23.03.2017, godz. 13:09
Karolina Riemen-Żerebecka
Karolina Riemen-Żerebecka foto: Andrzej Lange/Super Express

Dobre wiadomości dotyczące stanu zdrowia Karoliny Riemen-Żerebeckiej! Polka, która tydzień temu miała wypadek na treningu skicrossu, została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej. Jej mąż poinformował, że powoli nawiązuje kontakt z otoczeniem. Jej stan lekarze określili jako stabilny.

Karolina Riemen-Żerebecka wypadkowi na treningu uległa w Sierra Nevada. Tuż po feralnym zdarzeniu została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Po tygodniu narciarka została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej i przeniesiona z oddziału intensywnej terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Granadzie. Obecnie przebywa na oddziale neurologicznym. Hiszpańscy lekarze szacują, że pod obserwacją Polka zostanie przez kilka najbliższych tygodni.

Informację w sprawie sportsmenki wydał już jej mąż - Tomasz Żerebecki. "Kala próbuje nawiązać kontakt z otoczeniem. Lekarze określają jej stan jako stabilny. Nie wiemy jeszcze, jak długo potrwa proces leczenia, za wcześnie jest na rokowania. Na pewno w tym przypadku potrzebny jest czas" - oświadczył, cytowany przez portal interia.pl.

Jolanta Riemen, mama Karoliny, poinformowała na Facebooku, że rodzina zamówiła mszę w intencji powrotu narciarki do zdrowia. Nabożeństwo zostanie odprawione w piątek 24 marca o godzinie 14:30 w Kaplicy Szpitala Bonifratrów w Krakowie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: