SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Kompromitacja Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego! Mistrzostwa Europy przeniesione

Kompromitacja Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego! Mistrzostwa Europy przeniesione

16.10.2016, godz. 17:01
Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś, łyżwiarstwo szybkie
Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś, łyżwiarstwo szybkie foto: Eastnews

Mistrzostwa Europy w łyżwiarskim wieloboju nie dla Polski! Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego zrezygnował z organizacji kontynentalnych zmagań i oddał imprezę Holendrom. Ci na szczęście zgodzili się i ostatecznie zawody odbędą się w Heerenven. Niestety, nie wiemy co stanęło na przeszkodzie, by ostatecznie zmagania odbyły się w Warszawie.

PZŁS pozwolił sobie tylko na krótki komunikat. Problemy, z jakimi zderzyli się nasi działacze, określone zostały jako "organizacyjno-finansowe". Brzmi to o tyle dziwacznie, że wcześniej tor Stegny, znajdujący się w Warszawie, określany był mianem "gotowego" do organizacji wielkiej międzynarodowej imprezy. Na szczęście zlitowali się nad nami Holendrzy, którzy zorganizują imprezę w Heerenven, na odnionowym torze Thialf BV. Co może akurat być pozytywem, bo w tym roku wielobój ma być rozgrywany w nowej formule. Kobiety wystartować mają bowiem na dystansach 500, 1500, 3000 i 5000 metrów, panowie natomiast - 500, 1500, 5000 i 10000 metrów. Dodatkowo zaplanowane zostały sprinty na dwóch dystansach.

Innymi słowy, uniknęliśmy potencjalnej kompromitacji. Niestety, kompromitując się - i skreślając zarazem z grona potencjalnych organizatorów na wiele lat - jeszcze bardziej.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: