SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Kraft wywołał wielkie kontrowersje. Rywal Stocha obrzydliwie oszukał?! [WIDEO]

Kraft wywołał wielkie kontrowersje. Rywal Stocha obrzydliwie oszukał?! [WIDEO]

22.03.2017, godz. 07:27
Stefan Kraft, skoki narciarskie
foto: EAST NEWS

W sobotę, podczas PŚ w Vikersund, działy się rzeczy niebywałe! Zawodnicy latali daleko, a najdłuższy skok oddał Stefan Kraft. Podczas zawodów drużynowych cyklu Raw Air Austriak ustanowił nowy rekord świata. Problem w tym, że zdaniem wielu... nie powinien zostać on uznany. Wygląda na to, że lider Pucharu Świata podparł swoją próbę.

Stefan Kraft w sobotę w Vikersund skoczył dwieście pięćdziesiąt trzy i pół metra. Jeszcze kilka lat temu zawodnicy w najśmielszych snach nie oczekiwali, że będą w stanie latać ponad ćwierć kilometra. Nie może więc dziwić radość Austriaka po genialnej próbie. - Po takim locie czuje się tylko szaleństwo. To ogromna dawka adrenaliny. Po wyjściu z progu wiedziałem, że będzie to wspaniały skok. Poczułem, że to moja szansa. Potem już tylko myślałem, że muszę to ustać - powiedział lider Pucharu Świata w rozmowie z portalem laola1.at.

Eksperci i kibice wciąż mają wątpliwości czy wszystko przy skoku 23-latka było prawidłowe. Powtórki nie dają jednoznacznej odpowiedzi czy Kraft przy lądowaniu nie dotknął ziemi. Sam zainteresowany przyznał, że poczuł kontakt, ale nie jest przekonany czy było to podłoże. – Poczułem, że czegoś dotknąłem. Wierzę, że była to narta. Kombinezon był zupełnie suchy - wyjaśnił.

W niedzielę w konkursie indywidualnym Stefan Kraft spisał się nieco gorzej. Dzięki temu zwycięstwo w zawodach kończących cykl Raw Air Kamila Stocha jest jeszcze cenniejsze. Daje ono bowiem nadzieję na wyprzedzenie lidera Pucharu Świata w ostatnich konkursach sezonu. Obecnie przewaga Austriaka nad naszym dwukrotnym mistrzem olimpijskim z Soczi wynosi trzydzieści jeden punktów.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: