Stefan Hula, skoki narciarskie

Autor: archiwum se.pl

Letnie Grand Prix: Robert Kranjec najlepszy w sobotę. Maciej Kot wciąż liderem cyklu

2016-09-10 19:11

Robert Kranjec najlepszy w sobotnim konkursie Letniego Grand Prix w rosyjskim Czajkowskim. Słoweński skoczek zdeklasował konkurencję, wyprzedzając drugiego na mecie, swojego rodaka, Anze Semenicia oraz Karola Geigera z Niemiec. Najlepszy z Polaków był Stefan Hula, który zajął 11. miejsce. Maciej Kot nie startował, a mimo to nie stracił swojej przewagi w klasyfikacji generalnej.

W Czajkowskim wystartowało łącznie trzech biało-czerwonych. Hula skakał nieźle. Raz wylądował na 133. metrze, raz po przefrunięciu nad 129,5. Wystarczyło to do jedenastego miejsca. Punkty w klasyfikacji generalnej zapisał też na swoim koncie Jakub Wolny (26. lokata), a do drugiej serii nie awansował tylko Andrzej Stękała. Polak dobrze wyszedł z progu, dofrunął do magicznej granicy 130. metra, ale popełnił błąd i po niegroźnym upadku skasyfikowano go na 45. miejscu.

Zawody wygrał Robert Kranjec, który zdeklasował drugiego na mecie Anze Semenicia oraz Karla Geigera. W klasyfikacji generalnej sytuacja nie uległa jednak zmianie. Maciej Kot dalej ma 85 punktów nad Andreasem Wellingerem i 140 nad Andersem Fannemelem. Kamil Stoch spadł natomiast z czwartej na szóstą pozycję.