SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Letnie Grand Prix: Robert Kranjec najlepszy w sobotę. Maciej Kot wciąż liderem cyklu

Letnie Grand Prix: Robert Kranjec najlepszy w sobotę. Maciej Kot wciąż liderem cyklu

10.09.2016, godz. 17:11
Stefan Hula, skoki narciarskie
foto: EAST NEWS

Robert Kranjec najlepszy w sobotnim konkursie Letniego Grand Prix w rosyjskim Czajkowskim. Słoweński skoczek zdeklasował konkurencję, wyprzedzając drugiego na mecie, swojego rodaka, Anze Semenicia oraz Karola Geigera z Niemiec. Najlepszy z Polaków był Stefan Hula, który zajął 11. miejsce. Maciej Kot nie startował, a mimo to nie stracił swojej przewagi w klasyfikacji generalnej.

W Czajkowskim wystartowało łącznie trzech biało-czerwonych. Hula skakał nieźle. Raz wylądował na 133. metrze, raz po przefrunięciu nad 129,5. Wystarczyło to do jedenastego miejsca. Punkty w klasyfikacji generalnej zapisał też na swoim koncie Jakub Wolny (26. lokata), a do drugiej serii nie awansował tylko Andrzej Stękała. Polak dobrze wyszedł z progu, dofrunął do magicznej granicy 130. metra, ale popełnił błąd i po niegroźnym upadku skasyfikowano go na 45. miejscu.

Zawody wygrał Robert Kranjec, który zdeklasował drugiego na mecie Anze Semenicia oraz Karla Geigera. W klasyfikacji generalnej sytuacja nie uległa jednak zmianie. Maciej Kot dalej ma 85 punktów nad Andreasem Wellingerem i 140 nad Andersem Fannemelem. Kamil Stoch spadł natomiast z czwartej na szóstą pozycję.

Klasyfikacja generalna LGP (po 8 z 10 zawodów):

1. Maciej Kot (Polska) 380 pkt

2. Andreas Wellinger (Niemcy) 285

3. Anders Fannemel (Norwegia) 240

4. Taku Takeuchi (Japonia) 230

5. Karl Geiger (Niemcy) 222

6. Kamil Stoch (Polska) 215

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: