SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Letnie Grand Prix w Wiśle: Polacy wygrali konkurs skoków drużynowych!

Letnie Grand Prix w Wiśle: Polacy wygrali konkurs skoków drużynowych!

14.07.2017, godz. 19:47
Letnie Grand Prix, skoki narciarskie, Dawid Kubacki
Dawid Kubacki podczas LGP w skokach narciarskich w Wiśle. foto: EAST NEWS

Czy to zima, czy lato, polscy skoczkowie i tak zawsze są najlepsi. Biało-czerwoni wygrali konkurs drużynowy na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle! Zawody letniego Grand Prix zakończyły się naszym triumfem dzięki znakomitym skokom Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyły, a szczególnie Dawida Kubackiego. Widać, że nawet przed głównym, zimowym sezonem, wciąż są w wielkiej formie!

Po pierwszej serii drużynowego konkursu letniego Grand Prix w Wiśle Polacy byli na drugim miejscu, z niewielką stratą do Norwegów. Za naszymi plecami byli Słoweńcy, ze stratą 6,1 punktu. Jednak w drugiej serii nasze asy przestworzy znów pokazały ten mistrzowski charakter. Są aktualnie najlepszą drużyną skoków na świecie, głównie dzięki temu, że w każdym konkursie jeden z biało-czerwonych wznosi się na wyżyny swoich możliwości.

Zobacz: Przyszło lato, Maciej Kot znów pręży się do skoków

W Wiśle wybitną formę pokazał Dawid Kubacki. Indywidualnie został najlepszym zawodnikiem konkursu, skacząc na odległości 130 i 133,5 m! Szczególnie ważny był jego drugi skok, który pozwolił Polakom objąć prowadzenie w konkursie. Już do końca zawodów nie oddaliśmy pierwszego miejsca. Drugą lokatę ostatecznie zajęli Norwegowie, a trzecią Niemcy.

Wyniki konkursu drużynowego w Wiśle (TOP 5):

1. Polska 994,7 pkt
2. Norwegia 982,5
3. Niemcy 951,9
4. Słowenia 949,7
5. Austria 935,8

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: