Sport inne sporty sporty zimowe Maciej Kot chce być jak Adam Małysz. Wsiadł za kierownicę rajdówki! [ZDJĘCIA]

Maciej Kot chce być jak Adam Małysz. Wsiadł za kierownicę rajdówki! [ZDJĘCIA]

03.04.2017, godz. 11:07
Maciej Kot wziął udział w rajdzie

Maciej Kot dobrze wie, z kogo brać przykład. 25-latek najwyraźniej chce być jak Adam Małysz. I to nie tylko na skoczni! Po zakończeniu najlepszego w swojej karierze sezonu Pucharu Świata postanowił bowiem odprężyć się za kierownicą... samochodu rajdowego i wystartował w wyścigu w Wieliczce. Najwyraźniej jest mocno uzależniony od adrenaliny.

Maciej Kot ma za sobą znakomity sezon. Puchar Świata ukończył na piątej pozycji, w Turnieju Czterech Skoczni był czwarty, ale przede wszystkim zdobył drużynowe mistrzostwo świata w Lahti oraz wygrał wraz z kolegami klasyfikację Pucharu Narodów. Po rywalizacji w Planicy mógł się wreszcie odprężyć, ale widać wyraźnie, że jest uzależniony od adrenaliny. Zamiast wylegiwać się w domu lub na plaży postanowił bowiem wziąć udział w rajdzie!

25-latek zasiadł za kierownicą samochodu wyścigowego i przejechał trasę memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce. Był tam gościem honorowym i startował poza konkurencją, ale dziennikarz RMF FM Maciej Jermakow przyznał, że spisał się naprawdę przyzwoicie. Ponoć było bardzo szybko!

Co ciekawe to nie pierwszy start Kot w tym rajdzie. Licencję zdobył już w 2014 roku, a w kolejnych latach prezentował swoje umiejętności właśnie podczas wyścigu w Wieliczce. Jak sam zaznacza rajdy samochodowe to jego wielkie hobby - Mam nadzieję, że nadejdzie taki czas, że na spokojnie będę sobie startował w rajdach i realizował się w tej innej pasji, jaką są sporty motorowe. Ale to nie jest ten moment, teraz są inne priorytety - przyznał w rozmowie z RMF FM.

Najwyraźniej 25-latek mocno zapatrzył się w Adama Małysza. I bierze z niego przykład nie tylko na skoczni!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora