SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Maciej Kot i jego kotka. Skoczek narciarski ma piękną dziewczynę [ZDJĘCIA]

Maciej Kot i jego kotka. Skoczek narciarski ma piękną dziewczynę [ZDJĘCIA]

29.09.2016, godz. 08:00
Maciej Kot, dziewczyna, Agnieszka Lewkowicz
foto:

Maciej Kot (25 l.) skakał w ostatnich miesiącach rewelacyjnie. Jest liderem cyklu Grand Prix na igelicie i faworytem do zwycięstwa w klasyfikacji końcowej. To efekt nowych metod treningowych wprowadzonych przez austriackiego trenera Stefana Horngachera. A jego dobrym duchem jest sympatia - Agnieszka Lewkowicz (22 l.).

- Jesteśmy razem od ponad roku - wyjawia Maciej Kot. - Agnieszka daje mi wielkie wsparcie i bardzo mi pomaga. Dotąd miałem wsparcie w rodzinie. I nadal je mam. Ale sympatia to jednak inny rodzaj relacji. Agnieszka przeżywa mocno moje starty. I dobrze mnie rozumie, bo sama jest sportsmenką. Jej specjalność to bieg na 400 metrów przez płotki, tyle że po kontuzji i operacji kostki nie mogła w tym roku startować i zajmuje się głównie pracą jako trener personalny. Bardzo doceniam to, że wytrzymuje mój tryb ciągłych wyjazdów oraz niesympatyczne czasem odreagowywanie złych występów. Nie każda dziewczyna jest do tego zdolna - dodaje polski skoczek.

Kiedy mogą, spędzają czas razem. Minionego lata byli na wakacjach w Chorwacji. Agnieszka towarzyszy też Maćkowi podczas startów, ale tylko w Polsce.

W najbliższy weekend w finale Grand Prix zakopianin Kot nie zamierza koncentrować się na zdobyciu pucharu.

- Liczą się dla mnie udane skoki i pojedyncze występy, a klasyfikacja generalna nie jest najważniejsza - deklaruje i chwali współpracę z trenerem Horngacherem. - Stefan zmienił organizację pracy i treningi. Atmosfera w grupie też jest dużo lepsza - podkreśla Kot.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: