SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Marit Bjoergen czuje się naga i... to ma być klucz do zwycięstwa z Justyną Kowalczyk!

Marit Bjoergen czuje się naga i... to ma być klucz do zwycięstwa z Justyną Kowalczyk!

15.02.2017, godz. 10:24
Marit Bjoergen
foto: Twitter

MŚ w Lahti mogą być pojedynkiem dawnych mistrzyń. Zarówno Justyna Kowalczyk, jak i Marit Bjoergen mocno przygotowywały się do najważniejszego startu w sezonie. Bardzo możliwe, że ich rywalizacja zostanie rozstrzygnięta za sprawą... ubrań! Norweżka dostała bowiem właśnie nowy kombinezon, którego lekkość ma ponieść ją do złota.

Marit Bjoergen jeszcze niedawno toczyła z Justyną Kowalczyk zacięte boje o złote medale najważniejszych imprez. Później nasza biegaczka narciarska przeżywała regres formy, a Norweżka urodziła dziecko i zrobiła sobie przerwę. W tym sezonie obie panie mierzą w najwyższe cele podczas MŚ w Lahti. Kowalczyk w tym celu opuściła większą część cyklu Pucharu Świata, by być dobrze przygotowaną na morderczą walkę w Finlandii. Bjoergen postanowiła wspierać się... odzieżą!

Norweska sportsmenka dostała właśnie nowe kombinezony, w których wystartuje podczas mistrzostw. Zawodniczka nie może się ich nachwalić. - Jeszcze nigdy nie mieliśmy takich wygodnych kombinezonów i lżejszych już chyba nie można wyprodukować. Lekkość, grubość i elastyczność materiału sprawia, że podczas treningów czuję się jakbym biegała nago - powiedziała na antenie telewizji NRK.

Marit Bjoergen do najważniejszej imprezy tego sezonu przygotowuje się indywidualnie. Podczas, gdy reszta reprezentacji Norwegii trenuje w Sjusjoen, ona wraz z mężem i synkiem przebywa w Davos. Sześciokrotna mistrzyni olimpijska i czternastokrotna mistrzyni świata postawiła więc na spokój w przygotowaniach, podobnie jak Justyna Kowalczyk.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: