SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty sporty zimowe Marit Bjoergen wreszcie to przyznała! "Bez leków na astmę nie byłabym najlepsza"

Marit Bjoergen wreszcie to przyznała! "Bez leków na astmę nie byłabym najlepsza"

21.07.2016, godz. 16:36
Marit Bjoergen
foto: Eastnews

Marit Bjoergen żadnemu kibicowi sportów zimowych nie trzeba przedstawiać. Multimedalistka największych imprez wzbudza tyle samo zachwytów, co kontrowersji. Nie jest tajemnicą, że Norweżka stosuje leki na astmę, które zwiększają pojemność płuc i przez to wielokrotnie okazywała się lepsza od konkurencji. Teraz sportsmenka wreszcie przyznała to sama.

Marit Bjoergen wiele razy wypierała się tego, że leki na astmę pomagają jej odnosić sukcesy. Biegaczka narciarska mówiła, że wszystko zawdzięcza ciężkim treningom. Ostatnio jednak FIS postanowiło zawiesić Martina Sundby'ego, który nieodpowiednio stosował specyfiki. W związku z tym Norweżka postanowiła wreszcie przyznać, że środki również jej pomagały w największych sukcesach. — Bez tych środków nie byłabym najlepsza na świecie, tak jak Martin - stwierdziła.

— Mam stuprocentowe zaufanie do sztabu medycznego naszej reprezentacji. Przeszłam wiele badań, które wykazały, że jestem uprawniona do stosowania preparatu symbicort, który, jak udowodniono, nie jest środkiem zwiększającym wydolność - dodała.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: