SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Marit Bjoergen zakończy karierę po igrzyskach? "Myślę o drugim dziecku"

Marit Bjoergen zakończy karierę po igrzyskach? "Myślę o drugim dziecku"

01.08.2017, godz. 11:34
Marit Bjoergen
foto: Twitter

Marit Bjoergen nie ukrywa, że jej kariera zbliża się do końca. Pierwsze dziecko sprawiło, że norweska biegaczka stała się znacznie bardziej rodzinna. Multimedalistka olimpijska prawdopodobnie po zimowych igrzyskach olimpijskich, które w 2018 roku odbędą się w Pjongczangu, zakończy wspaniałą karierę i marzy o ponownym zostaniu mamą. - Czuję przesyt biegów - przyznała szczerze.

Marit Bjoergen w swojej karierze toczyła zacięte boje między innymi z Justyną Kowalczyk. Norweżka czarowała świat biegów narciarskich, bijąc kolejne granice i wygrywała najważniejsze imprezy, na czele z igrzyskami olimpijskimi i mistrzostwami świata. Teraz przyznała, że ma już dość sportu. - Myślę o zakończeniu kariery, drugim dziecku i drugim życiu, które przez pierwsze lata przynajmniej nie będzie miało nic wspólnego ze sportem. Tyle lat uprawiania biegów narciarskim mi wystarczy. Czuję przesyt - wyznała szczerze w rozmowie z dziennikiem "Verdens Gang".

Zawodniczka, która sześciokrotnie zdobywała złoto zimowych igrzysk olimpijskich, nie wyklucza, że w przyszłości wróci na trasy. - Może pojawię się jeszcze za jakiś czas, ale już w innej roli - podkreśliła 37-latka. Do Pjongczangu, gdzie w przyszłym roku odbędą się igrzyska, pojedzie bez rodziny. - Trzytygodniowa rozłąka umożliwi mi koncentrację i przemyślenia. Być może wezmę rok wolnego, żeby pomyśleć nad dalszym życiem - stwierdziła sportsmenka.

Zakończenie kariery nie powinno wpłynąć negatywnie na finanse Bjoergen. Jej majątek szacuje się na prawie 4 miliony euro. Przez kilka lat nie będzie również martwiła się o kontrakty reklamowe - jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w Norwegii.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: