SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Marit Bjoergen znów najlepsza! Norweżka wróciła na trasy i na najwyższy stopień podium

Marit Bjoergen znów najlepsza! Norweżka wróciła na trasy i na najwyższy stopień podium

21.01.2017, godz. 13:59
Marit Bjoergen
foto: Twitter

Marit Bjoergen najlepsza na 10 kilometrów stylem dowolnym! Słynna Norweżka po ponad miesięcznej przerwie wróciła na trasy Pucharu Świata i od razu wygrała imprezę w szwedzkim Ulricehamn.

Bjoergen pokonała w Szwecji Finkę Kristen Parmakoski oraz Szwedkę Charlotte Kallę. 37-letnia legenda biegów narciarskich dokonała tego w niesamowitych okolicznościach. Wracając po ponad miesięcznej przerwie na trasę Pucharu Świata. Potwierdziła znowu, że śladu po jej ciąży już nie ma, a ona sama znowu może dominować w rywalizacji z najlepszymi. W pierwszej części dystansu sobotniego biegu prowadziła bowiem Heidi Weng, ale koleżanka reprezentacyjna Bjoergen nie wytrzymała tempa i ostatecznie zakończyła rywalizację dopiero na szóstej pozycji.

Dla Bjoergen natomiast, która dopiero w listopadzie wznowiła karierę, było to drugie zwycięstwo i czwarte podium w tym sezonie. W Lahti, gdzie zorganizowane zostaną mistrzostwa świata, powinna być faworytką do końcowego triumfu. O ile planów nie pokrzyżuje jej Justyna Kowalczyk, która obecnie trenuje w Soczi, a przygotowania do mistrzostw rozpoczęła już 10 grudnia. Od tamtej pory Polki ani razu nie mieliśmy okazji zobaczyć na trasie Pucharu Świata.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: