SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Milioner z USA biegał na MŚ w Lahti, a teraz chce kupić polski klub

Milioner z USA biegał na MŚ w Lahti, a teraz chce kupić polski klub

01.03.2017, godz. 09:47
Paul Bragiel
foto: Twitter

Paul Bragiel to osoba, która w Polsce niedługo może być bardzo znana. Amerykański biznesmen ostatnio spełnił swoje marzenie i wystartował na MŚ w Lahti w barwach Kolumbii. Co prawda trasy biegowej nie zawojował, ale zdobył serca kibiców. Teraz chce zainwestować w uwielbianej przez siebie Polsce. Planuje kupić jeden z naszych klubów piłkarskich.

Paul Bragiel na MŚ w Lahti wystartował jako reprezentant Kolumbii. Mieszkaniec Chicago musiał znaleźć kraj, w którym po prostu nie ma narciarzy. Na powołanie do zespołu Stanów Zjednoczonych nie miał co liczyć. Co ciekawe, milioner bardzo lubi Polskę i Polaków. O starcie w biało-czerwonych barwach także nie myślał. - Chciałem spotkać się z waszymi skoczkami w sobotę podczas konkursu na normalnej skoczni. Jak szukałem kraju do reprezentowania, to uznałem, że Polska nie wchodzi w grę. Macie za dobrych zawodników - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Ze związku z krajem nad Wisłą nie zrezygnuje. Już zapowiedział, że niedługo kupi jeden z polskich klubów piłkarskich. Już w przeszłości miał podobne plany. Negocjował zakup akcji Wisły Kraków i Śląska Wrocław. Ostatecznie rozmowy z udziałowcami z Małopolski i Dolnego Śląska kończyły się fiaskiem.

Jeśli chodzi o wyniki, które Bragiel osiągnął na MŚ w Lahti, to na kolana one nie powaliły. W kwalifikacjach do biegu na piętnaście kilometrów stylem klasycznym reprezentant Kolumbii dobiegł do mety jako ostatni z prawie dwudziestominutową straty do najlepszego zawodnika.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: