SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty zimowe Mistrzostwa Świata grupy B w Curlingu na Wózkach: Polska gra o 1. miejsce!

Mistrzostwa Świata grupy B w Curlingu na Wózkach: Polska gra o 1. miejsce!

08.11.2016, godz. 17:56
Polska na MŚ w Curlingu na Wózkach
Polska na MŚ w Curlingu na Wózkach foto: Facebook

Polski zespół idzie jak burza na mistrzostwa świata w curlingu na wózkach! Zawody w fińskim Lohji rozpoczęły się 3 listopada. Od tego momentu, nasz team reprezentowany przez "ISRS Culani", wygrał pięć na sześć spotkań! Teraz ma szansę zająć pierwsze miejsce na zakończenie rywalizacji w grupie B. Kluczowy będzie mecz z gospodarzami mistrzostw.

Zespół z Polski ma rewelacyjną formę na mistrzostwach świata! Wygrać pięć z sześciu spotkań to wielki wyczyn. Zaczęło się od trzech triumfów z rzędu. Najpierw biało-czerwoni łatwo poradzili sobie z Łotwą 8:2 i z Czechami 11:3. Następnie udało się z sukcesem zakończyć rywalizację z Chińskim Tajpej, lecz Dania okazała się zbyt mocna (1:10). Na szczęście to był tylko mały wypadek przy pracy. Kolejne, mordercze starcie z Japonią zakończyło się już po myśli polskiego teamu!
"Wygraliśmy 7:6!!! Satysfakcja ogromna, bo przepiękny mecz - jak równy z równym. Aczkolwiek chyba na korzyść nieco graczy z kraju kwitnącej wiśni. Zdecydowanie nadali wymagający rytm całej grze, ale nam udało się za nimi podążać. Brawo my!" - czytamy na Facebooku Integracyjnego Stowarzyszenia Rehabilitacyjno - Sportowego "Culani".

We wtorek 8 listopada ekipa z Polski pokonała także Estonię 7:4 i w nagrodę powalczy o zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Łatwo nie będzie, bowiem trzeba się zmierzyć z gospodarzami mistrzostw świata. To spotkanie zostanie rozegrane w środę o godz. 8:30. Redakcja Super Expressu z dumą może poinformować, że członkiem biało-czerwonego zespołu jest również nasza koleżanka Agnieszka Kachel! Za całą drużynę ściskamy kciuki!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: