SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Mistrzostwa Świata grupy B w Curlingu na Wózkach: Polska wyślizgała Czechów!

Mistrzostwa Świata grupy B w Curlingu na Wózkach: Polska wyślizgała Czechów!

05.11.2016, godz. 21:20
Mistrzostwa świata w curlingu na wózkach
foto: Facebook

Coś z cyklu - sporty niszowe. 3 listopada rozpoczęły się w fińskim Lohji mistrzostwa świata w curlingu na wózkach. Polski zespół reprezentowany jest przez team ISRS Culani, który wygrał krajowe eliminacje i w pierwszym dniu rywalizacji zanotował dwa pewne zwycięstwa! Redakcja Super Expressu z dumą może natomiast poinformować, że członkiem biało-czerwonego zespołu jest również nasza koleżanka Agnieszka Kachel!

Polski team rozpoczął zmagania koncertowo. Najpierw poradził sobie z Łotwą 8:2, a później z Czechami 11:3. W kolejnych starciach naszych zawodników czeka jeszcze rywalizacja z Chińskim Tajpej (06.11.2016), Danią (07.11.2016, transmisja na youtube od 9:30), Japonią (07.11.2016), Estonią (08.11.2016) oraz Finlandią (09.11.2016). Faza pucharowa rozpocznie się 9 listopada i potrwa do 11 listopada.

Polski team reprezentowany jest przez zespół ISRS Culani. W skład polskiej ekipy wchodzą: Maciej Karaś - skip, Jarosław Gosz - wiceskip, Bogusław Sondej - drugi, Agnieszka Kachel - pierwsza, Agata Szymborska - zawodniczka rezerwowa. Trenerem kadry narodowej jest Agnieszka Schroder, a z zespołem dodatkowo przebywa też szkoleniowiec klubowy, Krzysztof Chris Balcerzak. Więcej szczegółów znaleźć można na profilu Facebookowym teamu:

A my dorzucamy jeszcze tylko transmisję z ostatniego spotkania biało-czerwonych. Zwycięskiego, z Czechami, 11:3. Polecamy. Nigdy nie jest za późno, żeby zainteresować się kolejną dyscypliną sportu.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: