SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Hokeju: Polska - Japonia. Włosi zrobili prezent biało-czerwonym

MŚ w Hokeju: Polska - Japonia. Włosi zrobili prezent biało-czerwonym

29.04.2016, godz. 16:10
Rafał Radziszewski, hokej, Polska
Polska - Kazachstan foto: CYFRASPORT

Mistrzostwa świata Dywizji 1A w Spodku na ostatniej prostej. Polacy wciąż mają szansę na awans do Elity, a to dzięki pomocy Włochów. Italia po dramatycznym meczu ograła Koreę Południową i zagrała dla hokeistów Jacka Płachty. Ci wieczorem grają z Japończykami.

Jeszcze na trzy minuty przed końcem meczu w Spodku pomiędzy Włochami, a Koreańczykami z Południa był remis 1:1. Wtedy bramkarza Azjatów skapitulował i zwycięstwo Włochów stało się faktem. Hokeiści z Półwyspu Apenińskiego wskoczyli teraz na drugie miejsce, które może, ale wcale nie musi dać awansu do Elity. Co musi się stać, by zagrali w niej Polacy?

Warunki teraz są dwa. Tylko jeden mogą spełnić nasi zawodnicy. O 16.30 w Katowicach liderzy ze Słowenii (Polska rozbiła ich po fantastycznym meczu 4:1) musi... przegrać w regulaminowym czasie z Austriakami, z którymi też wygraliśmy (1:0). Jeśli los będzie nam sprzyjał, wieczorem z Japonią gramy o wszystko! Ze zdegradowanymi do dywizji 1B Azjatami też trzeba wygrać w godzinę.

Mecz Polska - Japonia odbędzie się w piątek 29 kwietnia o godz. 20:00. Transmisja w telewizji na antenie TVP Sport. Natomiast STREAM LIVE ONLINE będzie dostępny za pośrednictwem strony sport.tvp.pl.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: