SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe MŚ w Lahti. Adam Małysz zna nastroje rywali. "Wszyscy boją się Polaków!"

MŚ w Lahti. Adam Małysz zna nastroje rywali. "Wszyscy boją się Polaków!"

24.02.2017, godz. 18:33
Adam Małysz
Adam Małysz foto: EAST NEWS

Polscy skoczkowie już w sobotę 25 lutego powalczą o pierwsze medale mistrzostw świata w Lahti. Podczas kwalifikacji pokazali, że są mocni! Nic dziwnego, że rywale trzęsą się ze strachu. Adam Małysz podsłuchał przeciwników i wie, że boją się rywalizacji z naszymi orłami.

Wiedzieliśmy, że Polacy pojechali na mistrzostwa świata w Lahti w życiowej formie, a piątkowe kwalifikacje tylko to potwierdziły. Nasze asy przestworzy są nie do zatrzymania! Przed konkursem głównym na normalnej skoczni najlepszy był Dawid Kubacki. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła, a Kamil Stoch i Maciej Kot, którzy dzięki wysokim lokatom w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata mieli automatyczny awans, również spisali się znakomicie.

Taki pokaz biało-czerwonej siły musiał zrobić wrażenie na rywalach. - Postraszyli inne drużyny. Słyszałem, jak rywale mówili o formie Stocha, Kota i reszty Polaków. Twierdzili, że na naszych nie będzie siły - zdradził Adam Małysz, który w 2001 roku wywalczył złoty medal na mistrzostwach świata w Lahti.

Czy któryś z podopiecznych Stefana Horngachera powtórzy osiągnięcie Małysza i wygra sobotni konkurs? Zawody rozpoczną się o godz. 16:30. Sport.se.pl zaprasza na relację LIVE z tego wydarzenia.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: